"Kdor ne moli, ni kristjan, čeprav zapisan v krstno knjigo. Molitev je opešala. Zakaj? Ker je opešala vera. Vera pa je opešala, ker je molitev ni hranila, ker ni bilo osebnega odnosa do Boga, kar je mogoče samo v molitvi." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018

Romanje v Rim 4.dan

sreda, 14.03.2018

Zjutraj po zajtrku smo se poslovili od Rima in se z avtobusom zapeljali do Assisija. Kljub dežju smo ostali dobre volje in se z navdušenjem podali po poteh sv. Klare in sv. Frančiška. Sprehodili smo se do cerkve sv. Klare, nato pa smo se povzpeli do bazilike sv. Frančiška. Tam smo imeli najprej sveto mašo, nato pa smo si natančneje pogledali baziliko. Zgrajena je iz dveh cerkva, ki sta ena nad drugo. V kripti se nahaja tudi svetnikov grob z njegovimi posmrtnimi ostanki. V njegovi bližini pa se nahajajo relikvije njegovih štirih učencev.

Ker se je popoldne prikazalo sonce, smo nekaj časa lahko izkoristili za okrepčilo in kakšen sprehod. Ustavili smo se na ravnini pod mestom, kjer smo si ogledali še našo zadnjo točko na romanju, to je bila cerkev Angelske Matere Božje. Ta je znana po kapelici Porcljunkuli, kjer je največ molil sv. Frančišek Assiški. Pozno popoldne smo se podali na pot proti domu in ob 2.00 prispeli v našo župnijo.